Blog

İki İleri Bi Geri

Memleketim hariç yaşadığım veya sadece gezdiğim bütün şehirlere gidişimin tek nedeni kaçmaktı şimdiye kadar. Birazda uzaklaştırılmak istenmemdi. Çünkü nereye gidersem gidim ya en sevilen ya da en nefret edilen oluyordum. […]

yzr: Hakkı Cengiz
A+ A A- okuma
İki İleri Bi Geri

Memleketim hariç yaşadığım veya sadece gezdiğim bütün şehirlere gidişimin tek nedeni kaçmaktı şimdiye kadar. Birazda uzaklaştırılmak istenmemdi. Çünkü nereye gidersem gidim ya en sevilen ya da en nefret edilen oluyordum.

Daha ilkokul sıralarından itibaren gezmeye başlamıştım.

2 yıl bi okulda 1 yıl başka okulda okuyup tekrar 2 yıl ilk okuduğum okulda devam.

Ortaokulun son 3 senesi ise bambaşka bi okulda.

Lisede de durum değişmedi.  2 yıl bi lise de diğer 2 yılda aynı. Bide izciliğin kattığı şehirdışı ve yurtdışı kampları vardı. İyice iminin iti olduk yani.

Üniversite mi? Hmm.. Galiba en leş konu burası olacak. Çünkü öncesinde çocuktum ve neyi ne nedenle yaptığımı bilmeden geçmişti seneler…

Bi yerlere gitmeye/gönderilmeye o kadar alışmışım ki üniversite tercihlerimi doldurken 25lik listeyi fulledim. Ve 22. Sıradan Turist Rehberliği Nevşehir gelir. Sıkıntı yok okunur, tek gidim de şu şehirden bakarız kafamızın çaresine hobi niyetine de PC’den yürürüz filan.

Sıkıntı var çünkü birşeylere karışıp kaderimi sikmek derdindekilere dert oldu benim bu sikindirik turist rehberliği şeysim. Yol gözüktü Bosna’ya.

Deneme tahtası gibi çocuklarını kullanan çok ilginç aileler var harbiden. Aile ne derse o olucak, çocuk kim orospu çocuğu da konuşacak? Senin hayalini parayla s*kmeye kalkarlar, lafla ezmeye çalışırlar. Böyle böyle yaparlar ama bi gün gelir sen bütün işi bırakır o yapmayı gerçekten sevdiğin işe dönersin. Benimki de öyle olacak.

Tabi aşırı çalkantılı bi 4 sene Bosna Hersek deneyimi fazlasıyla yetince bana Ada yolu gözüktü. Adayı ele geçirme planlarım sürüyor. Oturmaya dakikam olmayacak kadar çok planım var. Bu son iki cümleden şunu çıkarabiliriz hem bütün ortamlara gireceğim hem de hepsinden uzak duracağım. Hem çalışkanlarla takılıp dersleri sorunsuzca geçeceğim hem de en iyilerle takılıp boş yapacağım. Hem işe girip çalışacağım hem de boş zamanlarımı dolu dolu geçireceğim. Kıbrıs benim kanımca son şansım. Ya en iyisi olacağım ya da standardın üzerine çıkıp ekstra iş bitireceğim.

Velhasıl şu işleri bi halledelim görüşürüz.

SSS

“Onu şu şunun yiğeni o bölümü bitirdi, şimdi işsiz sende mi işsiz olmak istiyon”

“Oğlum kalk o bilgisayarın başından, kör mü olmak istiyon”,

“Oğlum o kadar pc bakıyorsun dedene bi site yapamıyorsun”

“Neden kendi ayakların üzerinde duramıyorsun?”

Edit: “Hem en çalışkanlarla takılıp dersleri sorunsuzca geçeceğim” lafından şu anlaşılmasın: çalışkanlarla takılıpta ders çalışmayıp, devamsızlık yapıp, onlardan geçinme vs. olayı olmayacak. Gerçekten ders çalışanlarla takılmayı istiyorum çünkü öğrenmenin hazzını almayı bilenlerle takılmak, dersleri takip etmek, ödevleri yapmak gerçekten istediğim birşey.

0 Yorumları: - Yorum Formunu: -

Henüz yorum eklenmemiş.

Bi yoruma ne dersin ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir