Müzik

iPhone’a Şarkı Yüklemek ve Zil Sesi Değiştirmek

iPhone Şarkı Yüklemek iTunes’i açıp Arşiv içindeki parçalar kısmına şarkılarımızı atıyoruz. iPhone’u taktıktan sonra beliren telefon simgesi ile aygıtımızın içindekilerini görebiliriz. Buradan Eşzamanla dediğimizde parçalarımız telefona aktarılmış olacaktır. iPhone zil sesi yapma yöntemi Zil sesi yapmak istediğiniz şarkıyı arşivden buluyoruz ve […]

yzr: Hakkı Cengiz
A+ A A- okuma

iPhone Şarkı Yüklemek

iTunes'i açıp Arşiv içindeki parçalar kısmına şarkılarımızı atıyoruz. iPhone'u taktıktan sonra beliren telefon simgesi ile aygıtımızın içindekilerini görebiliriz. Buradan Eşzamanla dediğimizde parçalarımız telefona aktarılmış olacaktır.

iPhone zil sesi yapma yöntemi

Zil sesi yapmak istediğiniz şarkıyı arşivden buluyoruz ve daha sonra üzerine sağ tıklayarak, bilgi ver demeniz gerekiyor.

Bilgi ver kısmına tıkladığınızda karşımıza çıkan pencereden, seçeneklere giriyoruz ve başlama ile durdurma sürelerini ayarlıyoruz. Şarkının hangi 40 saniyelik aralığını seçmek istiyorsanız, bu iki alana o aralığı girmeniz gerekiyor.

Aynı şarkıya tekrardan sağ tıkladığımızda, AAC oluştura geliyoruz ve 40saniyelik yeni sürüm aşağıda beliriyor.

Daha sonra Windows Gezgini üzerinde göstererek, dosya formatında değişikliğe gidiyoruz.

M4R dosya biçimine çevirdiğimiz 40 saniyelik şarkıyı, iTunes üzerinden iPhone’a zil sesi olarak atıyoruz ve işlemimiz tamamlanıyor. Böylece istediğiniz şarkıları, hızlı bir şekilde iPhone‘da zil sesi olarak ayarlayabiliyoruz. Anlamadığınız kısmı yorumda belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

0 Yorumları: - Yorum Formunu: -

Henüz yorum eklenmemiş.

Bi yoruma ne dersin ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir