Blog

Yol Ayrımı

Bu yaşamdaki en sevmediğim olayı anlatacağım yaklaşın beyler. Biraz sonra yazacaklarıma geçmeden arkaplana şarkıyı yerleştirirseniz yazarken hissettiklerime de belki bi nebze ulaşabilirsiniz. Ve yazının sonuna ekleyeceğim ankete de oy verirseniz […]

yzr: Hakkı Cengiz
A+ A A- okuma
Yol Ayrımı

Bu yaşamdaki en sevmediğim olayı anlatacağım yaklaşın beyler. Biraz sonra yazacaklarıma geçmeden arkaplana şarkıyı yerleştirirseniz yazarken hissettiklerime de belki bi nebze ulaşabilirsiniz. Ve yazının sonuna ekleyeceğim ankete de oy verirseniz sevinirim. 

En sevmediğim olay dedik çünkü bi kere yaşıyorsun şu hayatta ve herşeye erişebilmek, gerçekleştirmek istiyorsun ama aynı anda bazı şeylerden de feragat etmen gerekiyor. Hayallerin doğrultusunda çalışmak istiyorsun ama diğer arzuladıklarına zamanının kalmadığını görüyorsun. Para kazanmak için bi işe giriyorsun ama bakıyorsun ki güzelce gezmeye ve muhabbete zamanın kalmıyor. Ve bazen tüm bunlar için uzaklara gidiyorsun ama bi dönüyorsun ve bi bakmışsın ki yalnız bi şekilde boşluktasın. Bağların zayıfladığını görüyorsun, eski sıcaklığı yakalayamıyorsun yüreklerde. 

Bi işe konsantre olmak istiyorsan bu parça bire bir.

dem vurduğum şey..

Dem vurduğum şey hayatın çok kısa olduğu aslında. Çok kısa ve seçimlerle ilerlediğimiz bi yol. Şuan başka yerde olamıyorsam bu yaptığım seçimlerin bir sonucu. 

Kod dünyasındaki hududlarımı yeni bilgiler ekleyerek kendimi geliştirirken yalnız başıma olmam da benim seçimimdi (tmm çok herkesin ilgili olduğu bi alan olmadığı aşikar ama çok da denemedim).  

Canımı sıkan nokta tam burası yaptığım seçimlerin bana tecrübe katmasına bir lafım yok ama niye en iyisini seçememişim diye sormadığım olmadı değil. // Kendimi geliştirmek istediğim alan beni asosyalleştiriyorsa bunu sosyal kılmanın bi yolunu bulmalıyım. //

Zamanında sevmediğim bir şehirde okurken yaşadığım kötü olaylara rağmen umudumu hiç yitirmediğimi gülümsemeyi bilip sevmeyi bir şekilde başardığımı hatırlıyorum.

yol ayrımı...

seç seçebilirsen. Önümdeki yılları tümüyle değiştirebilecek bi yol ayrımındayım ve artık iplere ele almak istiyorum. Sorun şu ki;

Kalbi mi dinlemeli Aklı mı?

Çok genelgeçer bi anlam ifade etmeyecek gibi bi soru biliyorum. Sadece hayalleri şekillendirecek ve gerçekleştirecek en güzel yolunu arıyorum.

  1. Kalbini dinle, hatalar bile koymaz o zmn.
  2. Mantığına güven aklını seç, İyi tart.
0 Yorumları: - Yorum Formunu: -

Henüz yorum eklenmemiş.

Bi yoruma ne dersin ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir